Menü Schließen

Kapsel Market Cap Cardano przerzuca Bitcoin Cash (BCH) po rajdach ADA o 100%.

W ciągu ostatniego tygodnia cena Cardano wzrosła o ponad 100% i wyprzedziła Bitcoin Cash, aby stać się szóstą co do wielkości kryptokur walutą.

Cena Cardano (ADA) wzrosła w ubiegłym tygodniu o ponad 100%, gdyż wyprzedziła Bitcoin Cash (BCH), by stać się szóstą co do wielkości kryptokuratą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Istnieją dwa główne czynniki, które przyczyniły się do silnego wzrostu ADA w ciągu ostatnich kilku tygodni. Po pierwsze, większość głównych walut kryptograficznych odnotowała duże wzrosty po trendzie wzrostowym BTC do 36 400 USD, a w 2021 r. w Cardano nastąpiła istotna modernizacja sieci.

Wykres cen dziennych ADA/USDT (Binance).

Podekscytowanie buduje inteligentny kontrakt wdrożeniowy Cardano
Cardano uruchomił sieć Shelley mainnet w 2020 r., rozpoczynając rozwój Cardano jako protokół blokowy typu „proof-of-stake“.

Uwolnienie Shelley było dla Cardano kamieniem milowym, który doprowadził do poprawy ogólnych nastrojów wokół ADA w 2020 roku.

Jednak funkcjonalne inteligentne umowy nie zostały jeszcze wdrożone w łańcuchu blokowym Cardano. Kiedy inteligentne kontrakty będą realizowane na żywo, protokoły zdecentralizowanych finansów na dużą skalę (DeFi) i inne zdecentralizowane aplikacje będą mogły być uruchamiane na szczycie Cardano.

Naukowcy z Binance Academy stwierdzili, że wprowadzenie funkcjonalnych inteligentnych umów jest częścią aktualizacji Goguen. Biorąc pod uwagę znaczenie tej modernizacji sieci, nastroje rynkowe wokół ADA wydają się poprawiać. W raporcie czytamy:

„Od grudnia 2020 roku funkcjonalne kontrakty typu smart nie mogą być wdrażane na platformie blockchain. W ramach mapy drogowej zostanie to wprowadzone w ramach aktualizacji Goguen. Po Goguen, era Basho skupia się na optymalizacji skalowalności i interoperacyjności, a era Voltaire’a wprowadza system skarbcowy w celu rozwiązania problemu zarządzania“.
Inteligentne kontrakty na Cardano różnią się od innych łańcuchów blokowych, ponieważ umożliwiają programistom kodowanie samowykonalnych inteligentnych kontraktów w oparciu o zaprogramowane warunki. Pozwala to programistom i zdecentralizowanym aplikacjom na większą elastyczność. Emurgo, firma zajmująca się rozwiązaniami typu blockchain, napisała:

„Kontrakty te, napisane na łańcuchu blokowym Cardano, mają tę wartość, że zapewniają pełną widoczność wszystkim uczestnikom kontraktu, a jednocześnie są niezwykle bezpieczne i samowykonalne na zaprogramowanych warunkach“.
Obecny ruch jest w dużej mierze techniczny.
Chociaż Cardano ma na horyzoncie duże aktualizacje, w okresie rajdu nie ogłoszono żadnych dużych aktualizacji.

Analitycy techniczni i handlowcy spodziewali się dużego rajdu ADA pod koniec grudnia 2020 r., ponieważ aktywa kryptograficzne o dużej kapitalizacji zbiegły się w tandemie.

30 grudnia Michael van de Poppe, pełnoetatowy inwestor na giełdzie w Amsterdamie, powiedział, że w pierwszym kwartale 2021 r. Cardano będzie miał się dobrze. Napisał:

„Jedną z platform, która dobrze się sprawdzi Crypto Genius w nadchodzącym kwartale, będzie chyba #Cardano. Majorzy prawdopodobnie działają pierwsi i to na pewno jest major. Tak długo jak 0,11 dolara trzyma (lub 0,15 dolara), myślę, że będziemy kontynuować w kierunku 0,27 dolara i/lub 0,40 dolara.“
Połączenie czynników technicznych i oczekiwań co do wydania funkcjonalnych inteligentnych kontraktów w 2021 r. prawdopodobnie napędziło rajd.

W najbliższym czasie analitycy twierdzą, że o ile BTC będzie się konsolidować powyżej 34 000 dolarów i wykaże się rozmachem technicznym, o tyle altcoiny o dużej pojemności, takie jak Cardano, będą się dobrze sprawdzać.